...

Łomża

Białystok

Olsztyn

Suwałki

Giżycko

Piec na pellet z montażem Suwałki

Zważając na rosnącą świadomość dotyczącą ekologii oraz chęć poprawienia komfortu naszego życia, producenci systemów grzewczych tworzą coraz to nowsze rozwiązania, przyjaźniejsze dla środowiska, niż na przykład piece węglowe. Jednym z nich są piece na pellet.

Pellet jest wysokokalorycznym paliwem, występującym pod postacią granulatu. Jest uznawane za jeden z najczystszych oraz najbezpieczniejszych rodzajów opału, ponieważ przy jego spalaniu emitowanych jest bardzo mało substancji smolistych.

Kotłownie pelletowe idealnie wpasowują się w trend bycia eko. Spełniają one wymogi ecodesign oraz 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012. Wykorzystywane urządzenia charakteryzują się bezproblemowym montażem oraz tym, że są praktycznie bezobsługowe. Zastosowana w nich technologia pozwala na dostosowanie pieca do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Urządzenie może się samo uruchamiać oraz wygaszać. Wyłącznym zadaniem użytkownika jest jedynie raz na jakiś czas uzupełnienie ilości pelletu w zasobniku oraz opróżnienie popiołu z szuflady. Natomiast dawkowanie paliwa również odbywa się automatycznie.

Zapoznaj się z głównymi zaletami pieców na pellet:

  • Wygoda i komfort użytkowania – kotły c.o. z podajnikiem, które znajdziesz w naszej ofercie praktycznie nie wymagają obsługi. Są maksymalnie zautomatyzowane, wygodne i ekonomiczne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, paliwo jest podawane automatycznie. Podobnie jest w przypadku kontroli procesu spalania oraz sterowania instalacją grzewczą. Dzięki temu komfort użytkowania jest nieporównywalnie większy niż w przypadku innych kotłów na paliwa stałe. Przy opalaniu pelletem powstaje również niewiele popiołu. Kurz drzewny jest łatwiejszy do usunięcia niż pył węglowy, dlatego piece na pellet są wyjątkowo czyste. Większość czynności jest zautomatyzowana i obsługa sprowadza się do dorzucania opału mniej więcej raz na tydzień.
  • Bezpieczeństwo użytkowania – kotły na pellet posiadają automatyczny system czyszczenia wymiennika i rusztu, na którym spala się paliwo. Dzięki funkcji automatycznego czyszczenia kanałów spalinowych oraz palnika, unikamy strat ciepła i zachowujemy najwyższy standard bezpieczeństwa.
  • Wysoka sprawność – kotły pelletowe łączą w sobie nowoczesną i sprawdzoną konstrukcję wymiennika opartą o system kanałów spalinowych wyposażonych w turbulatory, która zapewnia uzyskanie wysokiej sprawności kotła (aż do 90–92%) oraz zmniejszenie zużycia paliwa w porównaniu do kotłów wyposażonych w tradycyjny wymiennik.

Możesz liczyć na naszą pomoc na każdym z etapów! Pomożemy w doborze najlepszego rozwiązania do Twojego domu. Nasza firma świadczy usługi dotyczące pieców na pellet z montażem m.in. na terenie Suwałk. Zapraszamy do kontaktu.

Piec na pellet z montażem Łomża, Białystok, Olsztyn, Suwałki, Giżycko

Zobacz również:

Słuchamy potrzeb naszych klientów, dlatego ciągle poszerzamy zakres naszych usług.

Nasze usługi świadczymy również w takich miastach jak:

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

Zainteresowała Cię ta oferta?
Skontaktuj się z nami.

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

tel: +48 87 567 09 84
suwalki@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 11:00

Nasze oddziały

Znajdziesz nas na terenie województwa podlaskiego w 5 lokalizacjach.

m
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.