...

Łomża

Białystok

Olsztyn

Suwałki

Giżycko

Piec na pellet z montażem Olsztyn

Problemy środowiskowe oraz ekologia w wielu branżach stają się obecnie tematem numer jeden. Producenci systemów grzewczych również starają się dostosować do zmieniających się wymagań w tym zakresie. Proponują rozwiązania, które są zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska niż piece węglowe. Jednym z nich są piece na pellet.  

Zaliczającym się do najczystszych oraz najbezpieczniejszych rodzajów opałów jest wysokokaloryczne paliwo, sprzedawane w postaci granulatu – czyli pellet. Podczas jego spalania dochodzi do bardzo niskiej emisji substancji smolistych, dzięki czemu nie zatruwamy powietrza w znaczący sposób. Dlatego też piece na pellet doskonale wpisują się w ten trend bycia eko!

Kotłownie pelletowe spełniają wymogi ecodesign oraz 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012. Charakteryzuje je łatwy montaż, a także wygoda użytkowania, ponieważ urządzenia są niemal bezobsługowe. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii istnieje możliwość ustawienia pieca do osobistych potrzeb – urządzenie będzie się samo uruchamiać i wygaszać oraz automatycznie dawkować paliwo. Użytkownik będzie musiał jedynie co jakiś czas uzupełnić ilość pelletu w zasobniku i opróżnić popiół z szuflady.

Poniżej przedstawiamy kilka największych zalet pieców na pellet:

  • Wygoda i komfort użytkowania – kotły c.o. z podajnikiem, które znajdziesz w naszej ofercie praktycznie nie wymagają obsługi. Są maksymalnie zautomatyzowane, wygodne i ekonomiczne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, paliwo jest podawane automatycznie. Podobnie jest w przypadku kontroli procesu spalania oraz sterowania instalacją grzewczą. Dzięki temu komfort użytkowania jest nieporównywalnie większy niż w przypadku innych kotłów na paliwa stałe. Przy opalaniu pelletem powstaje również niewiele popiołu. Kurz drzewny jest łatwiejszy do usunięcia niż pył węglowy, dlatego piece na pellet są wyjątkowo czyste. Większość czynności jest zautomatyzowana i obsługa sprowadza się do dorzucania opału mniej więcej raz na tydzień.
  • Bezpieczeństwo użytkowania – kotły na pellet posiadają automatyczny system czyszczenia wymiennika i rusztu, na którym spala się paliwo. Dzięki funkcji automatycznego czyszczenia kanałów spalinowych oraz palnika, unikamy strat ciepła i zachowujemy najwyższy standard bezpieczeństwa.
  • Wysoka sprawność – kotły pelletowe łączą w sobie nowoczesną i sprawdzoną konstrukcję wymiennika opartą o system kanałów spalinowych wyposażonych w turbulatory, która zapewnia uzyskanie wysokiej sprawności kotła (aż do 90–92%) oraz zmniejszenie zużycia paliwa w porównaniu do kotłów wyposażonych w tradycyjny wymiennik.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji – chętnie odpowiemy na Twoje pytania oraz pomożemy w znalezieniu najlepszego rozwiązania do Twojego domu! Nasza firma świadczy usługi dotyczące pieców na pellet z montażem między innymi w Olsztynie.  

Piec na pellet z montażem Łomża, Białystok, Olsztyn, Suwałki, Giżycko

Zobacz również:

Słuchamy potrzeb naszych klientów, dlatego ciągle poszerzamy zakres naszych usług.

Nasze usługi świadczymy również w takich miastach jak:

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

Zainteresowała Cię ta oferta?
Skontaktuj się z nami.

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

tel: +48 89 539 90 05
olsztyn@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 11:00

Nasze oddziały

Znajdziesz nas na terenie województwa podlaskiego w 5 lokalizacjach.

m
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.