...

Łomża

Białystok

Olsztyn

Suwałki

Giżycko

Klimatyzacja

Klimatyzacja

Zredukuj wilgoć i zanieczyszczenia!

Nowoczesne systemy klimatyzacji to nie tylko chłodzenie, ale również regulacja wilgotności i zanieczyszczeń powietrza. Wypróbuj!

Dzięki instalacji fotowoltaicznej pozyskasz energię z promieniowania słonecznego. To niezwykle wydajne, proekologiczne i coraz bardziej popularne rozwiązanie, które dodatkowo pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd!

Czy wiesz, że…?

Nowoczesne klimatyzatory wyposażone są w czujniki i systemy określające i dostosowujące poziom temperatury, wilgotność powietrza, czy nawet zanieczyszczenia wewnątrz pomieszczenia. Dzięki temu są w stanie na bieżąco zapewniać nam warunki komfortu cieplnego, które najlepiej wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie.

Urządzenia te mogą działać przez cały rok – latem zapewniając nam przyjemne chłodzenie, a zimą i w okresach przejściowych szybko podnosząc temperaturę w pomieszczeniu.

Klimatyzacja domowa – dlaczego warto ją mieć?

Dzięki instalacji fotowoltaicznej pozyskasz energię z promieniowania słonecznego. To niezwykle wydajne, proekologiczne i coraz bardziej popularne rozwiązanie, które dodatkowo pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd!

Klimatyzacja spełnia dwie zasadnicze funkcje:

ochładzanie
regulację wilgotności powietrza

Odpowiednio ustawiona klimatyzacja zapewnia utrzymanie tzw. warunków komfortu cieplnego, czyli stanu, w którym człowiek czuje się najlepiej.

Ustalono, że dla organizmu człowieka najkorzystniejsze warunki to:

18-20°C - temperatura w pomieszczeniu
40-60% - względna wilgotność

To w takich warunkach najlepiej powinno się nam pracować i odpoczywać. Od temperatury 20°C ciało zaczyna się schładzać w sposób naturalny - gdy jest za gorąco, człowiek poci się, a pot znajdujący się na skórze odparowuje i nadmiar ciepła z ciała jest likwidowany. Jedynym problemem, jaki może zakłócić ten obieg jest fakt, iż wysoka wilgotność powietrza znacznie utrudnia ten proces. Przy wilgotności powietrza równej 25-40% człowiek ma wrażenie, że w pomieszczeniu jest chłodniej. Przy wilgotności 60% i tej samej temperaturze, ta odczuwalna jest znacznie wyższa.

Jaką klimatyzację domową wybrać?

Decydując się na montaż klimatyzacji domowej, biurowej lub klimatyzacji do obiektów przemysłowych i handlowych możesz wybrać spośród kilku rodzajów klimatyzatorów i instalacji:

Klimatyzatory przenośne

Mobilne urządzenia, których lokalizację można zmieniać w zależności od potrzeb. Klimatyzatory te są kompaktowe (niewielkich rozmiarów), ale są jednocześnie dość hałaśliwe, mogą emitować dźwięki o natężeniu ok. 50 dBPomożemy Ci na każdym z tych etapów!

Split

Klimatyzator złożony z dwóch jednostek: jedna z nich umieszczona jest na zewnątrz budynku, druga - wewnątrz, bezpośrednio w klimatyzowanym pomieszczeniu. Obie te jednostki połączone są specjalnymi rurami chłodniczymi. System klimatyzacji typu split może służyć zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania. Należy jednak dokładnie obliczyć moc klimatyzatora i jeśli okazałoby się, że budynek może być niedogrzany, konieczne będzie zainstalowanie dodatkowego systemu grzewczego np. ogrzewania elektrycznego

Multi-split

Urządzenie, w którym do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć kilka jednostek wewnętrznych. W nowoczesnych systemach super multi-split, klimatyzator może utrzymywać różną temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach, co sprawia, że idealnie sprawdzą się np. w pomieszczeniach biurowych lub przemysłowych. Ciepło odzyskiwane z pomieszczeń wymagających chłodzenia przekazywane jest do pomieszczeń ogrzewanych. W klimatyzatorach split i multi-split można stosować jednostki wewnętrzne przypodłogowe, ścienne oraz sufitowe. Systemy multi-split i klimatyzacja kanałowa są źródłem dźwięku o natężeniu poniżej 30 dB, co czyni je prawie niesłyszalnymi.

Klimatyzacja kanałowa

System, w którym powietrze z jednostki zewnętrznej rozprowadzane jest kanałami do pomieszczeń. W bardziej rozbudowanych systemach powietrze dostarczane jest do centrali klimatyzacyjnej. Z niej, po odpowiednim przygotowaniu (ogrzanie, nawilżenie, oczyszczenie), przez kanały i nawiewniki wypływa do poszczególnych pomieszczeń. Przewaga tego systemu nad innymi urządzeniami polega przede wszystkim na cichej pracy (w pomieszczeniach nie słychać odgłosów pracy urządzeń klimatyzacyjnych).

Chcesz zapewnić sobie komfort termiczny w domu lub w biurze? Wybierz odpowiedni system klimatyzacji i ciesz się idealną temperaturą wnętrza przez cały rok!

Zredukuj wilgoć i zanieczyszczenia!

Nasze dotychczasowe, wybrane realizacje w zakresie montażu klimatyzatorów:

Dom w Wasilkowie - jednostka Split 5 KW
Dom w Sobolewie - jednostka Split 3,5 Kw

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

Czy wiesz, że…?

montaż klimatyzacji to czynność, która powinna być wykonywana wyłącznie przez osoby do tego uprawnione?
Bez obaw! Nasza firma posiada wszystkie niezbędne uprawnienia F-Gaz oraz wykwalifikowany personel, który w profesjonalny i bezpieczny sposób zainstaluje wszelkiego rodzaju jednostki klimatyzacyjne, przeprowadzi serwis klimatyzacji, sprawdzi szczelności układu, odzysku czynnika roboczego, czy przeprowadzi nabijanie klimatyzacji i jej czyszczenie.

Nasze usługi świadczymy również w takich miastach jak:

Zainteresowała Cię ta oferta?
Skontaktuj się z nami.

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

tel: +48 86 216 95 30
lomza@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00 Sobota: 7:00 – 11:00

tel: +48 85 745 46 56
bialystok@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00

Sobota: 7:00 – 11:00
tel: +48 89 539 90 05
olsztyn@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 11:00
tel: +48 87 567 09 84
suwalki@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 11:00

tel: +48 87 429 95 22 gizycko@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00 Sobota: 7:00 – 11:00

Nasze oddziały

Znajdziesz nas na terenie województwa podlaskiego w 5 lokalizacjach.

m
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.