...

Łomża

Białystok

Olsztyn

Suwałki

Giżycko

Montaż klimatyzacji Giżycko

Regulacja wilgoci i zanieczyszczeń dzięki klimatyzacji? Oczywiście!

Nowoczesne systemy klimatyzacji to nie tylko chłodzenie, są one również wyposażone w czujniki i systemy określające i dostosowujące poziom temperatury, wilgotność powietrza, czy nawet zanieczyszczenia wewnątrz pomieszczenia. Co wpływa na to, że na bieżąco zapewniają nam warunki komfortu cieplnego, w którym organizm człowieka najlepiej odpoczywa oraz pracuje. 

 

Czy wiesz, że najkorzystniejsze warunki dla organizmu człowieka to temperatura w wysokości 18-20°C oraz wilgotność na poziomie 40-60% ?

 

Klimatyzatory są przydatne przez cały rok – latem zapewniają nam przyjemne chłodzenie, a zimą i w okresach przejściowych szybko podnoszą temperaturę w pomieszczeniu. 

Jeśli zastanawiasz się jaką urządzenie wybrać do domu lub biura, poniżej przedstawiamy opisy kilku rodzajów klimatyzatorów i instalacji:

  • Klimatyzatory przenośne

Mobilne urządzenia, których lokalizację można zmieniać w zależności od potrzeb. Klimatyzatory te są kompaktowe (niewielkich rozmiarów), ale są jednocześnie dość hałaśliwe, mogą emitować dźwięki o natężeniu ok. 50 dB.

  • Split

Klimatyzator złożony z dwóch jednostek: jedna z nich umieszczona jest na zewnątrz budynku, druga – wewnątrz, bezpośrednio w klimatyzowanym pomieszczeniu. Obie te jednostki połączone są specjalnymi rurami chłodniczymi. System klimatyzacji typu split może służyć zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania. Należy jednak dokładnie obliczyć moc klimatyzatora i jeśli okazałoby się, że budynek może być niedogrzany, konieczne będzie zainstalowanie dodatkowego systemu grzewczego np. ogrzewania elektrycznego

  • Multi-split

Urządzenie, w którym do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć kilka jednostek wewnętrznych. W nowoczesnych systemach super multi-split, klimatyzator może utrzymywać różną temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach, co sprawia, że idealnie sprawdzą się np. w pomieszczeniach biurowych lub przemysłowych. Ciepło odzyskiwane z pomieszczeń wymagających chłodzenia przekazywane jest do pomieszczeń ogrzewanych. W klimatyzatorach split i multi-split można stosować jednostki wewnętrzne przypodłogowe, ścienne oraz sufitowe. Systemy multi-split i klimatyzacja kanałowa są źródłem dźwięku o natężeniu poniżej 30 dB, co czyni je prawie niesłyszalnymi.

  • Klimatyzacja kanałowa

System, w którym powietrze z jednostki zewnętrznej rozprowadzane jest kanałami do pomieszczeń. W bardziej rozbudowanych systemach powietrze dostarczane jest do centrali klimatyzacyjnej. Z niej, po odpowiednim przygotowaniu (ogrzanie, nawilżenie, oczyszczenie), przez kanały i nawiewniki wypływa do poszczególnych pomieszczeń. Przewaga tego systemu nad innymi urządzeniami polega przede wszystkim na cichej pracy (w pomieszczeniach nie słychać odgłosów pracy urządzeń klimatyzacyjnych).

Ważne jest, aby montaż klimatyzacji wykonywany był wyłącznie przez osoby do tego uprawnione. Nasza firma świadczy takie usługi między innymi w Giżycku oraz posiada wszystkie niezbędne uprawnienia F-Gaz oraz wykwalifikowany personel, który w profesjonalny i bezpieczny sposób zainstaluje wszelkiego rodzaju jednostki klimatyzacyjne. 

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

Zobacz również:

Słuchamy potrzeb naszych klientów, dlatego ciągle poszerzamy zakres naszych usług.

Nasze usługi świadczymy również w takich miastach jak:

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

Zainteresowała Cię ta oferta?
Skontaktuj się z nami.

tel: +48 87 429 95 22
gizycko@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 11:00

Nasze oddziały

Znajdziesz nas na terenie województwa podlaskiego w 5 lokalizacjach.

m
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.