...

Łomża

Białystok

Olsztyn

Suwałki

Giżycko

Montaż klimatyzacji Olsztyn

Regulacja wilgoci i zanieczyszczeń powietrza, dzięki systemom klimatyzacji to nowatorskie rozwiązanie, w trosce o komfort termiczny w Twoim domu. 

Systemy klimatyzacji to nie tylko chłodzenie. Nowoczesne klimatyzatory wyposażone są w czujniki i systemy określające i dostosowujące poziom temperatury, wilgotność powietrza, czy nawet zanieczyszczenia wewnątrz pomieszczenia, zapewniając nam warunki komfortu cieplnego, czyli stanu, w którym człowiek czuje się najlepiej.  Ustalono, że dla organizmu człowieka najkorzystniejsze warunki to temperatura w wysokości 18-20°C oraz wilgotność na poziomie 40-60%. 

Dlatego też klimatyzatory spełniają swoją rolę przez cały rok. Latem zapewniają przyjemne chłodzenie, natomiast zimą pomagają w szybkim podniesieniu temperatury w pomieszczeniu.

Decydując się na montaż klimatyzacji domowej, biurowej lub klimatyzacji do obiektów przemysłowych i handlowych masz wybór spośród wielu rodzajów klimatyzatorów i instalacji:

  • Klimatyzatory przenośne

Mobilne urządzenia, których lokalizację można zmieniać w zależności od potrzeb. Klimatyzatory te są kompaktowe (niewielkich rozmiarów), ale są jednocześnie dość hałaśliwe, mogą emitować dźwięki o natężeniu ok. 50 dB.

  • Split

Klimatyzator złożony z dwóch jednostek: jedna z nich umieszczona jest na zewnątrz budynku, druga – wewnątrz, bezpośrednio w klimatyzowanym pomieszczeniu. Obie te jednostki połączone są specjalnymi rurami chłodniczymi. System klimatyzacji typu split może służyć zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania. Należy jednak dokładnie obliczyć moc klimatyzatora i jeśli okazałoby się, że budynek może być niedogrzany, konieczne będzie zainstalowanie dodatkowego systemu grzewczego np. ogrzewania elektrycznego

  • Multi-split

Urządzenie, w którym do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć kilka jednostek wewnętrznych. W nowoczesnych systemach super multi-split, klimatyzator może utrzymywać różną temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach, co sprawia, że idealnie sprawdzą się np. w pomieszczeniach biurowych lub przemysłowych. Ciepło odzyskiwane z pomieszczeń wymagających chłodzenia przekazywane jest do pomieszczeń ogrzewanych. W klimatyzatorach split i multi-split można stosować jednostki wewnętrzne przypodłogowe, ścienne oraz sufitowe. Systemy multi-split i klimatyzacja kanałowa są źródłem dźwięku o natężeniu poniżej 30 dB, co czyni je prawie niesłyszalnymi.

  • Klimatyzacja kanałowa

System, w którym powietrze z jednostki zewnętrznej rozprowadzane jest kanałami do pomieszczeń. W bardziej rozbudowanych systemach powietrze dostarczane jest do centrali klimatyzacyjnej. Z niej, po odpowiednim przygotowaniu (ogrzanie, nawilżenie, oczyszczenie), przez kanały i nawiewniki wypływa do poszczególnych pomieszczeń. Przewaga tego systemu nad innymi urządzeniami polega przede wszystkim na cichej pracy (w pomieszczeniach nie słychać odgłosów pracy urządzeń klimatyzacyjnych).

Należy pamiętać, że montaż klimatyzacji to czynność, którą powinny wykonywać wyłącznie uprawnione do tego osoby. Nasza firma działa między innymi w Olsztynie i posiada wszystkie niezbędne uprawnienia F-Gaz oraz wykwalifikowany personel, który w profesjonalny i bezpieczny sposób zainstaluje wszelkiego rodzaju jednostki klimatyzacyjne, a także przeprowadzi serwis klimatyzacji, sprawdzi szczelności układu, odzysku czynnika roboczego, czy przeprowadzi nabijanie klimatyzacji i jej czyszczenie. 

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

Zobacz również:

Słuchamy potrzeb naszych klientów, dlatego ciągle poszerzamy zakres naszych usług.

Nasze usługi świadczymy również w takich miastach jak:

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

Zainteresowała Cię ta oferta?
Skontaktuj się z nami.

tel: +48 89 539 90 05
olsztyn@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00
Sobota: 7:00 – 11:00

Nasze oddziały

Znajdziesz nas na terenie województwa podlaskiego w 5 lokalizacjach.

m
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.