...

Łomża

Białystok

Olsztyn

Suwałki

Giżycko

Piec na pellet z montażem Giżycko

Postaw na rozwiązania, które polubisz Ty oraz nasza planeta! Producenci urządzeń opałowych stosują coraz więcej rozwiązań nieszkodliwych dla środowiska i przyczyniających się do poprawy komfortu naszego życia. Jednym z nich są piece na pellet.  

Czym jest pellet?

Jest to wysokokaloryczne paliwo, sprzedawane w postaci granulatu . Podczas jego spalania dochodzi do emisji bardzo małej ilości substancji smolistych, przez co uchodzi za jeden z najczystszych oraz najbezpieczniejszych rodzajów opałów.

Jak widać – piece na pellet idealnie wpisują się w ten trend bycia eko! Kotłownie pelletowe spełniają wymogi ecodesign oraz 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012. Nie występują także problemy z montażem urządzeń. Wyróżnia je natomiast wygoda użytkowania. Piece na pellet są niemal bezobsługowe, a dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii możemy dostosować piec do swoich potrzeb – urządzenie będzie się samo uruchamiać i wygaszać oraz automatycznie dawkować paliwo. Wyłącznym zadaniem użytkownika jest jedynie uzupełnienie, co jakiś czas ilości pelletu w zasobniku i opróżnienie popiołu z szuflady.

Największe zalety pieców na pellet to:

  • Wygoda i komfort użytkowania – kotły c.o. z podajnikiem, które znajdziesz w naszej ofercie praktycznie nie wymagają obsługi. Są maksymalnie zautomatyzowane, wygodne i ekonomiczne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, paliwo jest podawane automatycznie. Podobnie jest w przypadku kontroli procesu spalania oraz sterowania instalacją grzewczą. Dzięki temu komfort użytkowania jest nieporównywalnie większy niż w przypadku innych kotłów na paliwa stałe. Przy opalaniu pelletem powstaje również niewiele popiołu. Kurz drzewny jest łatwiejszy do usunięcia niż pył węglowy, dlatego piece na pellet są wyjątkowo czyste. Większość czynności jest zautomatyzowana i obsługa sprowadza się do dorzucania opału mniej więcej raz na tydzień.
  • Bezpieczeństwo użytkowania – kotły na pellet posiadają automatyczny system czyszczenia wymiennika i rusztu, na którym spala się paliwo. Dzięki funkcji automatycznego czyszczenia kanałów spalinowych oraz palnika, unikamy strat ciepła i zachowujemy najwyższy standard bezpieczeństwa.
  • Wysoka sprawność – kotły pelletowe łączą w sobie nowoczesną i sprawdzoną konstrukcję wymiennika opartą o system kanałów spalinowych wyposażonych w turbulatory, która zapewnia uzyskanie wysokiej sprawności kotła (aż do 90–92%) oraz zmniejszenie zużycia paliwa w porównaniu do kotłów wyposażonych w tradycyjny wymiennik.

Masz pytania? Chętnie pomożemy Ci w wyborze najlepszego rozwiązania. Giżycko jest jednym z miast, na terenie którego świadczymy pełne usługi wraz z montażem pieca. Możesz liczyć na nasze wsparcie na każdym z etapów!

Piec na pellet z montażem Łomża, Białystok, Olsztyn, Suwałki, Giżycko

Zobacz również:

Słuchamy potrzeb naszych klientów, dlatego ciągle poszerzamy zakres naszych usług.

Nasze usługi świadczymy również w takich miastach jak:

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

Zainteresowała Cię ta oferta?
Skontaktuj się z nami.

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

tel: +48 87 429 95 22 gizycko@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00 Sobota: 7:00 – 11:00

Nasze oddziały

Znajdziesz nas na terenie województwa podlaskiego w 5 lokalizacjach.

m
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.