...

Łomża

Białystok

Olsztyn

Suwałki

Giżycko

Piec na pellet z montażem Łomża

Ekologiczne podejście cieszy się coraz większą popularnością – również w systemach grzewczych. Obecnie odchodzi się od korzystania z pieców węglowych, a jednym z rozwiązań, które jest zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska są kotły na pellet.  

Pellet to wysokokaloryczne paliwo występujące pod postacią granulatu i uchodzące za jeden z najczystszych oraz najbezpieczniejszych rodzajów opału. Przy jego spalaniu emitowanych jest bardzo mało substancji smolistych.

Kotłownie pelletowe to coraz częstszy wybór osób, którym zależy na byciu eko i pomocy w ochronie środowiska. Kotłownie te spełniają wymogi ecodesign oraz 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012. Stosowane urządzenia wyróżnia łatwy montaż oraz to, że są praktycznie bezobsługowe. Użyta w nich technologia pozwala na dostosowanie pieca do naszych potrzeb – urządzenie może się samo uruchamiać oraz wygaszać. Zadaniem użytkownika jest jedynie raz na jakiś czas uzupełnienie ilości pelletu w zasobniku oraz opróżnienie popiołu z szuflady. Dawkowanie paliwa również odbywa się automatycznie.

Możesz liczyć na naszą pomoc na każdym z etapów! Świadczymy usługi dotyczące pieców na pellet z montażem m.in. na terenie Łomży. 

Zapoznaj się z pozostałymi zaletami pieców na pellet:

  • Wygoda i komfort użytkowania – kotły c.o. z podajnikiem, które znajdziesz w naszej ofercie praktycznie nie wymagają obsługi. Są maksymalnie zautomatyzowane, wygodne i ekonomiczne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, paliwo jest podawane automatycznie. Podobnie jest w przypadku kontroli procesu spalania oraz sterowania instalacją grzewczą. Dzięki temu komfort użytkowania jest nieporównywalnie większy niż w przypadku innych kotłów na paliwa stałe. Przy opalaniu pelletem powstaje również niewiele popiołu. Kurz drzewny jest łatwiejszy do usunięcia niż pył węglowy, dlatego piece na pellet są wyjątkowo czyste. Większość czynności jest zautomatyzowana i obsługa sprowadza się do dorzucania opału mniej więcej raz na tydzień.
  • Bezpieczeństwo użytkowania – kotły na pellet posiadają automatyczny system czyszczenia wymiennika i rusztu, na którym spala się paliwo. Dzięki funkcji automatycznego czyszczenia kanałów spalinowych oraz palnika, unikamy strat ciepła i zachowujemy najwyższy standard bezpieczeństwa.
  • Wysoka sprawność – kotły pelletowe łączą w sobie nowoczesną i sprawdzoną konstrukcję wymiennika opartą o system kanałów spalinowych wyposażonych w turbulatory, która zapewnia uzyskanie wysokiej sprawności kotła (aż do 90–92%) oraz zmniejszenie zużycia paliwa w porównaniu do kotłów wyposażonych w tradycyjny wymiennik.
Piec na pellet z montażem Łomża, Białystok, Olsztyn, Suwałki, Giżycko

Zobacz również:

Słuchamy potrzeb naszych klientów, dlatego ciągle poszerzamy zakres naszych usług.

Nasze usługi świadczymy również w takich miastach jak:

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

Zainteresowała Cię ta oferta?
Skontaktuj się z nami.

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

tel: +48 86 216 95 30
lomza@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00 Sobota: 7:00 – 11:00

Nasze oddziały

Znajdziesz nas na terenie województwa podlaskiego w 5 lokalizacjach.

m
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.