...

Łomża

Białystok

Olsztyn

Suwałki

Giżycko

Piec na pellet z montażem Białystok

Obecnie coraz większa uwaga skierowana jest na ekologię. Jednym z rozwiązań, które jest zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska niż piece węglowe, są kotły na pellet.  

Pellet to wysokokaloryczne paliwo, sprzedawane w postaci granulatu. Jest jednym z najczystszych oraz najbezpieczniejszych rodzajów opału. Podczas jego spalania dochodzi do emisji bardzo małej ilości substancji smolistych. 

Kotłownie pelletowe idealnie wpisują się w ten trend bycia eko! Spełniają wymogi ecodesign oraz 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012. Dodatkowo są to urządzenia niemal bezobsługowe, z łatwym montażem. Zastosowana w nich technologia pozwala ustawienie pieca do naszych potrzeb – urządzenie będzie się samo uruchamiać oraz wygaszać. Użytkownik będzie musiał jedynie co jakiś czas uzupełnić ilość pelletu w zasobniku oraz opróżnić popiół z szuflady. Dawkowanie paliwa również odbywa się automatycznie. Pomożemy Ci na każdym z tych etapów! Nasza firma świadczy usługi dotyczące pieców na pellet z montażem m.in. na terenie Białegostoku. 

Największe zalety pieców na pellet to:

  • Wygoda i komfort użytkowania – kotły c.o. z podajnikiem, które znajdziesz w naszej ofercie praktycznie nie wymagają obsługi. Są maksymalnie zautomatyzowane, wygodne i ekonomiczne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, paliwo jest podawane automatycznie. Podobnie jest w przypadku kontroli procesu spalania oraz sterowania instalacją grzewczą. Dzięki temu komfort użytkowania jest nieporównywalnie większy niż w przypadku innych kotłów na paliwa stałe. Przy opalaniu pelletem powstaje również niewiele popiołu. Kurz drzewny jest łatwiejszy do usunięcia niż pył węglowy, dlatego piece na pellet są wyjątkowo czyste. Większość czynności jest zautomatyzowana i obsługa sprowadza się do dorzucania opału mniej więcej raz na tydzień.
  • Bezpieczeństwo użytkowania – kotły na pellet posiadają automatyczny system czyszczenia wymiennika i rusztu, na którym spala się paliwo. Dzięki funkcji automatycznego czyszczenia kanałów spalinowych oraz palnika, unikamy strat ciepła i zachowujemy najwyższy standard bezpieczeństwa.
  • Wysoka sprawność – kotły pelletowe łączą w sobie nowoczesną i sprawdzoną konstrukcję wymiennika opartą o system kanałów spalinowych wyposażonych w turbulatory, która zapewnia uzyskanie wysokiej sprawności kotła (aż do 90–92%) oraz zmniejszenie zużycia paliwa w porównaniu do kotłów wyposażonych w tradycyjny wymiennik.
Piec na pellet z montażem Łomża, Białystok, Olsztyn, Suwałki, Giżycko

Zobacz również:

Słuchamy potrzeb naszych klientów, dlatego ciągle poszerzamy zakres naszych usług.

Nasze usługi świadczymy również w takich miastach jak:

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

Zainteresowała Cię ta oferta?
Skontaktuj się z nami.

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

tel: +48 85 745 46 56
bialystok@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00

Sobota: 7:00 – 11:00

Nasze oddziały

Znajdziesz nas na terenie województwa podlaskiego w 5 lokalizacjach.

m
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.