Pompy ciepła
Co to jest pompa ciepła?
Pompa ciepła to urządzenie, które pobiera energię cieplną z otoczenia budynku (np. z powietrza, gruntu lub wody) i oddaje ją do instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki temu pozyskuje ekologiczną energię przy niewielkich kosztach energii elektrycznej. Pompa ciepła może służyć do ogrzewania budynku, wody użytkowej, a także do chłodzenia pomieszczeń podczas upalnych dni.
Ogrzewanie budynku
Podgrzewanie wody użytkowej
Klimatyzacja
Zastanawiasz się nad wyborem najlepszej opcji do swojego domu lub gospodarstwa?
- Dobierzemy najlepsze rozwiązanie w zależności od zapotrzebowania na energię i możliwości, jakie stwarza docelowe miejsce montażu i wyliczymy dokładny koszt wybranej pompy ciepła
- Montujemy zarówno gruntowe, jak i powietrzne pompy ciepła. Zainstalowane urządzenia działają prawidłowo, dając naszym klientom zadowolenie na wiele lat!
- Oferujemy i montujemy pompy ciepła marek: Viessmann, Nibe, Panasonic, LG, Stiebel-Eltron, De Dietrich. Nasi serwisanci posiadają autoryzację serwisową na wszystkie pompy ciepła będące w naszej ofercie
Rodzaje pomp ciepła:
Gruntowe
Ciepło geotermalne stanowi energia słoneczna zakumulowana w gruncie, wodach gruntowych i powierzchniowych zbiornikach wodnych. Wybór odpowiedniego źródła energii zależy od takich czynników, jak zapotrzebowanie na energię, rodzaj systemu centralnego ogrzewania oraz rodzaj gruntu, na którym stoi budynek. System grzewczy na bazie gruntowej pompy ciepła zapewnia ogrzewanie budynku i ciepłą wodę użytkową, jak również może realizować funkcję chłodzenia w okresie letnim.Pomożemy Ci na każdym z tych etapów!
Powietrzne
Powietrze zewnętrzne można wykorzystać do ogrzewania, a także do chłodzenia budynku. Nawet przy ujemnych temperaturach, powietrze zawiera ciepło, które można odebrać dzięki pompie ciepła typu powietrze/woda, a następnie wykorzystać je do ogrzania domu oraz do produkcji ciepłej wody użytkowej. Ta sama pompa ciepła może być wykorzystana jako jednostka klimatyzacyjna, chłodząc dom w okresie letnim. Pompy ciepła powietrze/woda jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne, w związku z czym wykonywanie dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora gruntowego jest zbędne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy temperatura na zewnątrz budynku spada do -25oC.
Wentylacyjne
Zastosowanie tradycyjnego systemu wentylacji w nowym energooszczędnym budownictwie jest często niewystarczające by zapewnić wymaganą wielkość wymiany powietrza, a ponadto powoduje bezpowrotną utratę nawet 50% ciepła. Zastosowanie pomp ciepła na powietrze wentylacyjne zapewnia nie tylko wentylację z odzyskiem energii, zdrową i wygodną formę ogrzewania, ale również znaczne oszczędności energii, co przyczynia się do redukcji emisji CO2. System grzewczy na bazie wentylacyjnej pompy ciepła stanowi unikalne na rynku rozwiązanie zapewniające ogrzewanie, wentylację oraz produkcję c.w.u. w jednym urządzeniu (3 w 1) i znakomicie sprawdza się w budynkach energooszczędnych i pasywnych.
Szkoła w Kuźnicy – kaskada pomp gruntowych
Świetlica Baciuty – pompa powietrze-powietrze
Świetlica Topilec – pompa powietrze-powietrze
Świetlica Zawady – pompa gruntowa
Świetlica Zalesiany – pompa gruntowa
Leśnictwo JATA – pompa gruntowa
Dom jednorodzinny – pompa powietrzna
Dom jednorodzinny – pompa gruntowa
Parafia Sokolany – pompy powietrze-powietrze
Świetlica Pomigacze – pompa gruntowa
Wybierz i ciesz się idealna temperatuą!
Chcesz zapewnić sobie komfort termiczny w domu lub w biurze? Wybierz odpowiedni system klimatyzacji i ciesz się idealną temperaturą wnętrza przez cały rok!
Czy wiesz, jak uzyskać dofinansowanie?
Aktualnie możesz skorzystać z dofinansowania np. w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”. Decydując się na nie i składając niezbędne dokumenty możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości od 30% do 90% poniesionych kosztów kwalifikowanych inwestycji. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Chcesz poznać szacunkowe zapotrzebowanie na moc grzewczą swojego domu?
Wynik uzyskasz szybko i łatwo
- Jakiej mocy cieplnej potrzeba do ogrzania twojego domu?
- Jakie będą koszty ogrzewania budynku?
- Jakie zmiany (ocieplenie stropu, zmiana paliwa a może wymiana kotła) pozwolą najbardziej opłacalnie obniżyć koszty ogrzewania?