Nowoczesne kotłownie

Nowoczesne kotłownie

Bądź eko i postaw na rozwiązania, które polubisz nie tylko Ty, ale również nasza planeta!

Proekologiczne podejście i regulacje prawne w tym zakresie wymogły na producentach urządzeń opałowych stosowanie rozwiązań, które nie będą szkodliwe dla środowiska oraz przyczynią się do poprawy komfortu naszego życia. Poznaj dwa rozwiązania i wybierz to, które bardziej pasuje do Twoich potrzeb.

Kotłownie pelletowe

Idealnie wpisują się w ten trend! Stosują one ekologiczne paliwo (pellet), dzięki czemu spełniają wymogi ecodesign oraz 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012. Kotły pelletowe to urządzenia niemal bezobsługowe. Zastosowana w nich technologia pozwala ustawienie pieca do naszych potrzeb – urządzenie będzie się samo uruchamiać oraz wygaszać. Użytkownik będzie musiał jedynie co jakiś czas uzupełnić ilość pelletu w zasobniku oraz opróżnić popiół z szuflady. Dawkowanie paliwa również odbywa się automatycznie. Kotły pelletowe mogą być sterowane za pomocą modułu internetowego. Wszystko to zapewnia maksymalny komfort użytkowania oraz wysoką efektywność pracy. Wybierając pellet robisz przysługę środowisku naturalnemu – przyczyniasz się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji, tym samym możesz oddychać czystszym powietrzem. Paliwo odnawialne, jakim jest pellet nie zostawia żadnej sadzy podczas spalania, a jedynie popiół, który z powodzeniem jest wykorzystywany, jako nawóz.

Zalety kotłów pelletowych

Wygoda i komfort użytkowania

kotły c.o. z podajnikiem, które znajdziesz w naszej ofercie praktycznie nie wymagają obsługi. Są maksymalnie zautomatyzowane, wygodne i ekonomiczne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, paliwo jest podawane automatycznie. Podobnie jest w przypadku kontroli procesu spalania oraz sterowania instalacją grzewczą. Dzięki temu komfort użytkowania jest nieporównywalnie większy niż w przypadku innych kotłów na paliwa stałe.

Bezpieczeństwo użytkowania

kotły na pellet posiadają automatyczny system czyszczenia wymiennika i rusztu, na którym spala się paliwo. Dzięki funkcji automatycznego czyszczenia kanałów spalinowych oraz palnika, unikamy strat ciepła i zachowujemy najwyższy standard bezpieczeństwa.

Wysoka sprawność

kotły pelletowe łączą w sobie nowoczesną i sprawdzoną konstrukcję wymiennika opartą o system kanałów spalinowych wyposażonych w turbulatory, która zapewnia uzyskanie wysokiej sprawności kotła (aż do 90–92%) oraz zmniejszenie zużycia paliwa w porównaniu do kotłów wyposażonych w tradycyjny wymiennik.

Kotły gazowe i olejowe kondensacyjne – dlaczego warto w nie zainwestować?

Kotłownie gazowe

Kotły kondensacyjne należą obecnie do najkorzystniejszych - zarówno cenowo, jak i wydajnościowo, rozwiązań. Zachwycają eleganckim wyglądem oraz wysokimi parametrami technicznymi. Dodatkowo wyróżniają się bardzo cichą pracą. Każdy oferowany kocioł gazowy zapewnia również ciepłą wodę użytkową, pracując jako samodzielne źródło ciepła bądź współpracując już z istniejącą instalacją. Ponadto urządzenia są gotowe na dodatkową rozbudowę lub modernizację, dzięki czemu można poszerzać ich funkcjonalność oraz zakres działania.

Wyższa sprawność

kotły kondensacyjne odbierają dodatkowe ciepło ze spalin, które w tradycyjnych kotłach ucieka bezpowrotnie przez komin. Dzięki temu pracują z wyższą sprawnością.

Niższe koszty ogrzewania

większa wydajność pracy przekłada się docelowo na niższe koszty ogrzewania. Efekt pracy kotłów kondensacyjnych najlepiej widać po temperaturze spalin. W tradycyjnych kotłach spaliny mają temperaturę ponad 100°C, a w kondensacyjnych wynosi ona tylko 45-60°C.

Te nowoczesne i ekologiczne rozwiązania w zakresie kotłów i pieców gazowych i pelletowych na pewno również u Ciebie sprawdzą się idealnie! Oferujemy Ci kompleksową usługę w zakresie przedstawienia ofert, doboru, montażu i serwisu kotłów, pieców dwufunkcyjnych i nowoczesnych kotłowni.

Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę kotła?

Aktualnie możesz skorzystać z dofinansowania np. w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”. Decydując się na nie i składając niezbędne dokumenty możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości od 30% do 90% poniesionych kosztów kwalifikowanych inwestycji. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

W naszej ofercie znaleźć można uznanych światowych producentów kotłów pelletowych:

oraz kotłów gazowych i olejowych:

Zainteresowała Cię ta oferta? Skontaktuj się z nami.

Posiadamy oddziały w 5 miastach północno-wschodniej Polski. Wybierz dogodną lokalizację i zadzwoń do nas po najlepszą ofertę.

tel: +48 86 216 95 30
lomza@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00 Sobota: 7:00 – 11:00

tel: +48 85 745 46 56
bialystok@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00 Sobota: 7:00 – 11:00

tel: +48 89 539 90 05
olsztyn@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00 Sobota: 7:00 – 11:00

tel: +48 87 567 09 84 suwalki@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00 Sobota: 7:00 – 11:00

tel: +48 87 429 95 22 gizycko@rzonca.eu
Godziny otwarcia: 7:00 – 16:00 Sobota: 7:00 – 11:00

Nasze oddziały

Znajdziesz nas na terenie województwa podlaskiego w 5 lokalizacjach.

m