...

Łomża

Białystok

Olsztyn

Suwałki

Giżycko

Blog

Fotowoltaika – programy dopłat 2021. Jak uzyskać dofinansowanie?

Dostępne programy dopłat do instalacji fotowoltaicznych mają na celu zwiększenie udziału Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce. Sprawdź, z jakich programów możesz obecnie skorzystać, aby zdobyć środki na montaż systemów PV:

Dostępne programy dopłat do instalacji fotowoltaicznych mają na celu zwiększenie udziału Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce.

Sprawdź, z jakich programów możesz obecnie skorzystać, aby zdobyć środki na montaż systemów PV:

Ulga termomodernizacyjna

Opcja dla podatników, którzy są właścicielami domów jednorodzinnych. Z ulgi tej można skorzystać za wykonanie przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, w tym między innymi zamontowanie instalacji fotowoltaicznej. Maksymalna wysokość ulgi to łącznie 53 000 zł dla wszystkich przedsięwzięć. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Agroenergia

Program dla rolników indywidualnych, którzy są właścicielami lub dzierżawcami nieruchomości od 1 do 300 ha, przynajmniej od roku. Program ma na celu zwiększenie udziału OZE w ogólnej produkcji energii. Wysokość dofinansowania uzależniona jest od mocy instalowanego systemu PV i wynosi maksymalnie 25 000 zł. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Czyste Powietrze

Program ten skierowany jest do właścicieli domków jednorodzinnych. Jego bezpośrednim celem jest poprawa jakości powietrza, ale inwestując dodatkowo w instalację fotowoltaiczną można otrzymać pożyczkę w wysokości 5 000 zł. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Energia Plus

To dofinansowanie do instalacji PV przyznawane firmom. Ma on na celu ograniczenie negatywnego i niszczącego wpływu przedsiębiorstw na środowisko naturalne. Firmy mogą otrzymać pożyczkę do 85% kosztów kwalifikowanych lub dotację 50% kosztów kwalifikowanych. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Mój Prąd

Program skierowany jest do osób fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby i ich system podłączony jest do sieci elektroenergetycznej. Beneficjenci mogą otrzymać do 5 000 zł na instalację PV. Nabór do programu na 2021 rok ma rozpocząć się wkrótce. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Programy regionalne

Jesteś mieszkańcem Łomży lub województwa podlaskiego? Zastanawiasz się, jakie lokalne dofinansowania funkcjonują aktualnie w tym regionie? Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Post a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze oddziały

Znajdziesz nas na terenie województwa podlaskiego w 5 lokalizacjach.

m
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.